Feltételek:
- Kéményseprői szakvélemény
- Gázterv (bejelentési kötelezettség a gázművek felé)
- Gázmeo (átadás)
- EPH érintésvédelmi jegyzőkönyv
- Szakszervíz általi beüzemelés
Miért válasszunk kondenzációs kazánt?
Kedvező üzemeltetési körülmények esetén (külső hőmérséklet érzékelő, szoba termosztát alkalmazásával és a megfelelő hő leadó felület kiválasztásával) a kondenzációs gázkazán 20-35% megtakarítására is képes lehet egy régebbi típusú hagyományos gázkészülékkel szemben. Ez azért lehetséges, mert az átmeneti +5°C - 0°C hőmérsékletű időszakban különösen magas a kondenzációs gázkazán hatásfoka a kéményes készülékekkel szemben.
Ezen hatásfok különbség a következőknek köszönhető:
A fölgáz égésekor a gázban található hidrogén és levegő oxigénje összekapcsolódik, így magában a berendezésben vízgőz keletkezik, mely hőenergiát von el a füstgázból. Más fűtőeljárásokban ez az energiaforrás egyszerűen, a kéményen keresztül távozik az égéstermékkel.
Mit vegyünk figyelembe készülékválasztás esetén?
- épület földrajzi fekvése
- hőtechnikai tényezők (szigetelés, és nyílászárók állapota)
- fűtendő, hasznos terület (nm2)
- szeretnénk-e a későbbiekben bővíteni a rendszert (szolár/medence stb…)
- használati meleg víz, fogyasztási szokások (Pl. fürdőszobák száma, van-e hidromasszázs panel vagy zuhanykabin)
Ezen fenti szempontok alapján lehet megtalálni az adott lakásra a megfelelő teljesítményű berendezést. A megfelelő árérték- arányú készülék kiválasztásában segítséget kérhet szerelvényüzletünk eladóitól.
A megvásárolt kazánunk minőségi megőrzése és karbantartása nagyon fontos!
A gyártó mellékel egy karbantartói kezelési utasítást, és ha azon pontokat betartjuk, elkerülhetjük az esetleges meghibásodásokat. Természetesen gondolnunk kell családunk és saját egészségünkre (mivel a gáz nem játék! ), ezért minden olyan háztartásban ahová a gáz be van vezetve elengedhetetlen a szén-monoxid érzékelő elhelyezése.
További kérdéseivel kapcsolatban várjuk szeretettel üzletünkben!
Erővill csapata
06/1-253- 6608